V sobotu 18.4.2015 Outdoor Horní Počaply ve spolupráci s OÚ Horní Počaly organizoval dobrovolnou akci v rámci Ukliďme Česko, kterou jsme nazvali Ukliďme si Labe. Akce byla zaměřena na úklid v Horních Počaplech a Křivenicích v okolí levého břehu Labe a podél cyklostezky.

Akce se zúčastnilo velké množství lidí, kterým není lhostejné v jakém prostředí žijeme a jak se naše obce prezentují navenek. V H. Počaplech to bylo 31 dospělých a 8 dětí v Křivenicích se sešlo 11 dospělých a 4 děti. Zejména účast dětí a jejich aktivita nás mile překvapila.

Podařilo se nám uklidit velkou část levého břehu Labe a to od Křivenic až po čerpací stanici. Velice nás těší, že se podařilo uklidit zejména prostor pod hřbitovem a okolí tůní u čerpací stanice, kde velký kus práce odvedli členové Českého rybářského svazu.

Pevně věříme, že nezůstane jen u této akce a podaří se nám zorganizovat další obdobné. V návaznosti na to, že se odvezlo 3,5 tuny betonových a žulových úlomků a roztřídilo se 2,5 tuny odpadu – plastů, kovů, atd. to byl opravdu pořádný kus práce. A nesmíme zapomenout i na to, že se v rámci této akce upravil i vzhled zeleně v obci a náletové dřeviny byly upraveny či odstraněny.

Děkujeme za účast všem občanům, panu starostovi a místostarostovi, dobrovolným hasičům, rybářům a členům našeho spolku.