Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

II. Počapelské putování za praotcem Čechem

28.5.2016 @ 9:00 - 18:00

50Kč

Počapelské putování za praotcem Čechem navazuje na letitou tradici výšlapu na památnou horu Říp z Horních Počapel. II. Počapelské putování za praotcem Čechem se koná dne 28.5. 2016 od 9:00 hod. Start je ze Sportovního areálu Horní Počaply v rozmezí 9:00 – 10:00 hod. A co nás čeká?

Oproti loňskému ročníku změna trasy. Pochod je veden opačně. Pro některé, pohodlnější cestou na Říp. Pochod má 2 trasy. 1. trasa má délku 17 km a končí ve Ctiněvsi (následně odjezd vlakem ČD) a 2. trasa má délku 27 km a končí opět v Horních Počaplech ve Sportovním areálu.

Cesta vede obcí Horní Počaply, polní cestou ke struskovišti tepelné elektrárny Mělník a následně polními a lesními cestami do Bechlína. Z Bechlína vede pochod polní cestou, která vede i mezi ohradami pro koně do Krabčic. Z Krabčic pokračuje po značené turistické cestě (červené) do obce Rovné. Odtud vede poutní cestou ze severozápadní strany, skrz stromořadí, na úpatí hory Říp a dále k vrcholu.

Z vrcholu hory Říp vede trasa po značené turistické cestě (červené). Jedná se o jihovýchodní trasu do obce Ctiněves. Po sestupu z Řípu narazíte na malý rybníček, který je napájen pramenem Hamlouf. Dle pověstí pramen vznikl tak, že praotec Čech před výstupem na Říp vrazil do země prut a v tomto místě vytryskla voda. Přes samotu Hamlouf sestoupíte do starobylé vsi Ctiněves. Název obce je odvozen od jména Česta (Čestina ves) nebo od ekvivalentu slova čest – cti. Podle pověsti je jméno dáno od uctívání – ctění mýtického hrobu bájného praotce Čecha, který ale do dnešních dní nebyl nalezen. Téměř na konci obce, ve směru na obec Černoušek, je po pravé straně Podřipský rodinný minipivovar. Pro účastníky našeho putování je zajištěno v rámci startovného 1 pivo či 1 nealko ZDARMA. Zde pro některé pochod, o délce 17 km, končí (následně odjedou vlakem). Ti kdo nechtějí využít vlak, mohou dále pokračovat v pochodu a ujít tak 27 km. Ze Ctiněvsi vede polní cesta za kostelem, kolem fotbalového hřiště do obce Kostomlaty pod Řípem. Projděte Kostomlaty, buďte opatrní při přechodu silnice vedoucí do obce Libkovice pod Řípem. Z Libkovic dojdete polními cestami a cestou vedoucí kolem struskoviště elektrárny Mělník zpět do Horních Počapel. Cíl je ve Sportovním areálu v Horních Počaplech. Zde se můžete po vašem pochodu občerstvit.

Info k pochodu:

Každý se účastní na vlastní nebezpečí a případné potíže musí vyřešit vlastními silami a prostředky. Trasu pochodu si účastník zvolí zejména po zvážení svého zdravotního stavu, sil, a schopností. Pořadatel spolek Outdoor Horní Počaply nezajišťuje pojištění účastníků pochodu. Pojištění si účastník sjednává výlučně sám na své náklady. Ze zaplaceného vstupného ani z účasti na pochodu žádné zvláštní pojištění účastníkovi pochodu nevyplývá.

Prosíme o registraci na pochod, abychom mohli připravit diplomy na vaše jméno.

Registraci posílejte na email info@outdoorhp.cz nebo volejte na tel. 777 88 66 87 – Pavla Lapčíková. Pokud dorazíte bez registrace i s tím si poradíme. 🙂

Startovné činí 50,- Kč. Pokud hradíte startovné bankovním převodem na účet 2600759511/2010 uveďte jako variabilní symbol devítimístné číslo svého telefonu, které uvedete při registraci.

Pro členy spolku Outdoor Horní Počaply je startovné ZDARMA.

Podrobnosti

Datum:
28.5.2016
Čas:
9:00 - 18:00
Cena:
50Kč

Pořadatel

Pavla
Telefon:
777886687
Email:
pavla.lapcikova@outdoorhp.cz
Webová stránka:
www.outdoorhp.cz

Místo konání

Horní Počaply
Horní Počaply, 27703 Česká republika + Google Mapa
Webová stránka:
www.hornipocaply.cz