Turistika

Dálkové pochody – www.dalkovepochody.cz – Přehled dálkových pochodů. Většinou jsou s dálkovými plánovány i kratší 10 až 35 km. Pochodů je zde velké spektrum po celé ČR.

Přehled pochodů – www.pochody.cz – Další přehled pochodů. Vítáme všechny, pro které se staly pochody nedílnou součástí života, i ty kteří se na svůj první pochod teprve chystají…

Turistický portál – www.turistika.cz – Mnoho informací pro turistiku, počasí, tipy na výlet, zájezdy, ubytování soutěže, eshop.

První turistický zpravodajský portál – www.toulamese.cz

Vodopády – www.vodopady.info

Lezec – www.lezec.cz

Mapy

Zeměpisná mapa ČR – www.mapy.cz/zemepisna

Zábava

Geocaching – www.geocaching.cz

Turistické známky a nálepky – www.turisticke-znamky.cz – Jsou to kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň „potvrzením“ o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde je nelze koupit. Navazující číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst.

 Počasí

Medard on-line – www2.medard-online.cz – Najdete zde předpověď počasí a čistoty ovzduší pro Evropu a Českou Republiku. Projekt je vyvíjen Ústavem informatiky AV ČR od r. 2002.

Aladin – www.chmi.cz – Předpovědní mapy zobrazují výsledky získané pomocí numerického předpovědního modelu Aladin (výpočetní sít má krok 4,7 km).

Máme rádi

Truhlárna  http://truhlarna.kokorin.info je prostor, ve kterém si každý najde to, co má rád a co určitě doma pohromadě nemá. Na hosty čeká směs dobrého jídla a pití s nevšedními kulturními zážitky.